08 Eyl 2020

Elektrikli Yerden Isıtma

0 Yorum

Ülkemizin birçok bölgesi kış aylarında kar ve buzlanma etkisinde kalmaktadır. Bu nedenle kar ve buzlanmanın etkisini azaltacak bir takım önlemler alınması oldukça önemlidir. Gıda sektörü kış aylarından olumsuz etkilenen sektörlerin başında gelmektedir. Gıda tanklarının buzlanmaya başlanması, yolculuğun ilerleyen kısmında şiddetli kar yağışı olması tank içerisindeki ürünlerin bozulmasına veya özelliğini kaybetmesine neden olacaktır. Yerden ısıtma sistemi kullanılan gıda tankları istenilen sıcaklık değerlerini sürekli korumaya devam edecektir. Bundan dolayı Devi ısıtıcı kablo gıda tanklarına nasıl uygulanıyor bundan bahsederek ilerleyelim.

Yerden ısıtma ürünleri gıda tanklarının belirli noktalarına sabitlenmektedir. Bu noktaların belirlenmesi profesyonel bir bakış açısı gerektirmektedir. Alanında uzman kişi veya kişiler tarafından projelendirilmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Yerden ısıtma kullanılan gıda tankları hedeflenen sıcaklık derecesini korumayı amaçlamaktadır. Aşırı sıcaklık tank içerisindeki gıda ürünlerinin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle aşırı ısıtmak yerine hedeflenen sıcaklığı korumak en büyük özellikleri arasında yer almaktadır.

Sadece gıda tankları değil aynı zamanda yakıt tankları da kış aylarından olumsuz etkilenmektedir. Tank içerisindeki yakıtın donması istenmeyen durumlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle tankın hedeflenen sıcaklık değerleri arasında tutulması oldukça önemlidir. Devi ısıtıcı kablo kullanılarak tank ısıtma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde yine profesyonellik ön plana çıkmaktadır. Hedeflenen sıcaklık değerlerinin belirlenmesi ve bu sıcaklık değerlerinin üstüne çıkılmaması oldukça önemlidir.

Tank ısıtma yönteminde Devi ısıtıcı kablo tank etrafında belirli noktalarda sabitlenerek ısıtma işlemi yapmaktadır. Bu işlemin temel hedefi yakıt tankının belirli sıcaklık değerleri altında kalmasını sağlamaktır. Kış aylarında soğuğa karşı hareket edildiğinden dolayı hissedilenden daha fazla soğuk tanka nüfuz etmektedir. Bu durum düşünüldüğünde Devi ısıtıcı kablo ürünlerinin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Zorlu kış şartlarının en çetin koşullarında kaliteden ödün vermenize gerek kalmayacaktır.

Devi ısıtıcı kablo ürünlerini yakıt veya gıda tanklarında uygulamak profesyonellik gerektirmektedir. Form Mühendislik Devi ısıtıcı kablo ürünlerinin yakı ve gıda tanklarına uygulanması için projelendirme çalışmaları sürdürmektedir. Projesi çizilen tanklar üzerine Devi ısıtıcı kablo uygulaması yapmak yine Form Mühendislik bünyesinde çalışan mühendis ve personeller tarafından sağlanmaktadır.

[yukarı]
Yazar Hakkında