08 Eyl 2020

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hastalıkların artması muhtemel görünüyor. Peki hiç düşündünüz mü evden çıkmayan kişiler bile nasıl olabiliyor? Ev içerisinde günlük aktivitelerini gerçekleştiren kişiler kış aylarında sıcak alanlardan soğuk alanlara hızlı geçişler yapmaktadırlar. Bu geçişler oldukça sert olduğundan dolayı vücut bu hızlı ısı değişimine adapte olamayabilir. Bu nedenle vücudumuz çeşitli tepkiler gösterebilmektedir.

Zemin Isıtma

Zemin Isıtma

Yukarıda yazılanların dışında evlerin zeminleri kış aylarında oldukça soğuk olmaktadır. Düşünün çorap kullanmanıza rağmen kış aylarında betona birkaç dakika basamayacak kadar soğuk hissedebilirsiniz. Hatta çoğu zaman yere bastığınız için kış aylarında hasta olursunuz. İşte Yerden ısıtma ev zeminlerinin ısıtılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ürün zeminin belirli sıcaklık değerini korumasına yardımcı olmaktadır. İdeal sıcaklığa ulaşan ev zemininde çorap kullanmasanız bile yerden soğuk almazsınız. Avrupa da yaygın olarak kullanılan zeminden ısıtma ürünleri ülkemizde Yerden ısıtma ile giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir. Zeminin ısıtılması sayesinde çocukların zemine oturarak oyun oynamaları hasta olmadan keyiflerini sürdürmelerine devam etmelerini sağlayacaktır.

Yerden ısıtma ürünleri ev içerisindeki tüm zeminlerle uyumludur. Banyo zemininin ısıtılması Yerden ısıtma ile mümkündür. Kış aylarında banyo yaparken yaygın olarak terlik kullanılmaktadır. Terlik kullanmadan banyo yapıldığında hasta olabilirsiniz, bunun sebebi zeminin aşırı soğuk olmasından kaynaklanmaktadır. Yerden ısıtma kullanılan banyo zeminleri sıcak bir hava oluşturacaktır. Unutulmamalıdır ki sadece zemini ısıtmakla kalmayacak aynı zamanda oda içerisinin ısınmasını da sağlayacaktır. Böylece yükselen havanın ısınması tüm odanın eşit bir şekilde ısınmasına katkı sağlayarak konforunuza katkı sağlayacaktır.

Temel prensipte ısınan hava yükselir. Yerden ısıtma zemini ısıttığından zemindeki hava da ısınacaktır. Bu sayede ısınan hava yükselecektir. Böylece hem zemin sıcacık olacak hem de odanın içi sıcak kalacaktır. Yerden ısıtma ile hem temiz ve zahmetsiz bir şekilde ısınmak oldukça kolay.

Form Mühendislik Yerden ısıtma kullanılacak alanların proje çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Etüt kontrollerinin tamamlanmasının ardından onaylanan projeler yine Form Mühendislik tarafından hayata geçirilmektedir. Alanında uzman mühendis ve personellerin hizmet sağladığı firma bu alanda başarılı yüzlerce operasyona katkı sağlamıştır.

[yukarı]
Yazar Hakkında