08 Oca 2018

Kış ayları zorlu zamanlar olarak hatırlanır. Ne kadar kar yağan manzaralara karşı kahve içmek unutulmaz olsa da yaşanan zorlu zamanlar daha çok hafızalarda kalır. Firmaların çalışmalarına devam edebilmeleri için belirli enerji kaynağına ihtiyaç vardır. Kimi firmalar elektrik, kimileri doğalgaz kimileri ise farklı yakıtlar kullanarak çalışırlar veya bu yakıtları pazarlarlar. Kış aylarında ise çalışma şartları ağırlaşacağından dolayı hizmet almak zaman zaman aksayabiliyor. Bu aksamalarda ise firma zararları oldukça büyük olabilir.

yerden-isitma

yerden-isitma

Kış aylarında yakıt tanklarının donmasının önüne geçmek için Yerden ısıtma ile tank ısıtma yöntemi kullanılması gerekiyor. Tank ısıtma işlemi uygulanan alanlarda tankın çok az bir ısı değerinde de olsa ısınması sağlanarak içerisindeki yakıtın donmasının önüne geçilmektedir. Avrupa da kişisel binek araçların yakıt depolarında ısıtıcı kablolar vardır ve araçlar park edildikten sonra araçtan çıkarılan bir fiş park alanındaki prize takılarak araç deposundaki yakıtın donması engellenir.

Yerden ısıtma ile tank ısıtma yönteminde tankın içerisinde yakıt olduğundan dolayı çok yüksek ısılara ulaşmak gibi bir amaç yoktur. Yakıtın donma derecesinden uzaklaşmış olması yeterli olacaktır. Yani takın ılık bir seviyede tutulması hedeflenen değer olarak belirlenebilir. Yerden ısıtma ile tank ısıtma yöntemi aralıksız yağan kar da veya don olan gecelerde büyük öneme sahip olmaktadır. Tank içerisindeki yakıtın donmaması için kurulan bu sistem verimli çalışma prensiplerine göre hazırlanmıştır. Böylece iş akışının herhangi bir sekteye uğramadan sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi sağlanmaktadır.

Tank ısıtma işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için Yerden ısıtma kullanmanız büyük öneme sahiptir. Hedeflediğiniz gibi sonuçların ortaya çıkması adına başarılı projeler hazırlanarak sorunsuz uygulama gerçekleştirilmesi büyük öneme sahiptir. Hem proje hem de uygulama alanında profesyonel destek almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Tank ısıtma projesinin çizilmesinde hassas noktalara dikkat edilerek çalışma yapılması gerekiyor. Tank incelenerek gerekli bilgiler alınmalı, takın kapasitesi, yaşı ve yakıt türü gibi pek çok bilgi titizlikle not alınmalıdır. Form Mühendislik bu işlemleri titizlikle gerçekleştirerek hayata geçirmektedir. Alanında uzman mühendis ve personeller ile hizmet sağlayan firma Yerden ısıtma ile tank ısıtma uygulamaları gerçekleştirmektedir.

[yukarı]
Yazar Hakkında